Türkiye'nin Sosyal Forumu

Doğal Yolla Gözenekleri Sıkılaştırmanın YollarıSıkı ve pürüzsüz bir cilde  hepimiz sahip olmak isteriz değil mi?
Genişlemiş gözenekler toz, kir, makyaj kalıntısı cildimizde kötü bir görüntü oluştururken, aynı zamanda  siyah noktalara davetiye çıkarıyor.
Bu yüzden gözeneklerin sıkı olması, cildin daha sağlıklı görünmesini sağlar
Ne kadar sıkı gözenekler o kadar pürüzsüz bir ten  J

Piyasada bir sürü  kozmetik ürünler var elbet ama ben evde neler yapabileceğimizi araştırdım uygulaması kolay ve etkili çözümlere bakalım…

.

Bu aralar ben #3


Bu aralar ben gerçekçiyim. Mutlu muyum?Değilim… Ama mutsuz da değilim, sadece gerçekçiyim. Hani Sezen’in bir şarkısı var ya farkındayım diye…Sanırım ondaki gibiyim. Kendimi kendim büyütüyorum; biraz geç kalmış olsam da… Kızmak yok Sawako…Üzülmek yok Sawako… Pes etmek yok diye… 


Sahi, aslında ben uzun zaman önce pes etmiştim hayattan… Kim demişti bana, akışına bırak diye? Bıraktım işte… Ama akışına bırakmak da çözüm değildi, savaşmak lazımdı. Savaştım mı ? Evet! Fakat yeteri kadar değil.İnsanlar bu dünyada o kadar büyük savaşlar verirken benimki mızmızlıktan başka neydi ki?

Sahi nasıl böyle oldum ben? Annem üşümesin diye her gece üstüme örtmeye geldiğinde mi yoksa babam her istediğimi yaptığında mı? Şimdi de onları suçlarım değil mi? 

“Bir zamanlar aşırı korudukları için, güçsüz, mızmız kaldığımı düşündüğüm gibi…”

Nankör de oldum ben şimdi! Aslında tek istedikleri zamanında onların çektiği gibi zorluk çekmememdi. Kıyamadılar o kadar… 
Peki ben ne yaptım. Çok kolay vazgeçtim. Beyaz bayrakları kaldırdım hayata karşı, hem de onun ambargosuna girmeyi kabul ederek… Ama artık fark ettim bir şeyleri değiştirmem gerek hayatta, zorlansam da yorulsam da pes etmek yok…
Ve bir şeyler değişmeye başladı bile…


Pes etmemeye kararlı Sawako’nun 
iç çatışmasından sevgilerle…

2015 İstanbul Moda Haftası Sokak Modası

Bir hafta boyunca İstanbul'da esen moda rüzgarı sona erdi.
Moda haftalarının en keyifli yanlarından biri sokak stilleri bana göre.
Trend parçaları kendi stillerine göre kombinleyen moda sever bayanlarımız, yaratıcı stilleri ile bizlere ilham verirken bizim de gözlerimiz şenleniyor :)
İşte Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul sokak modası!

.

Renk Kombinleri: Dekorasyonda Mor Tonları Nasıl Kullanılır?

Her rengin binbir tonu var. Ancak renk tonlarının da kendi içinde yakaladığı bir uyum var. Bir rengin her tonu birbirine yakışmayabilir. 
Dekorasyonda da yanlışa düşmemek için  odak noktası olarak seçtiğimiz rengi doğru tonlarla kombinlememiz gerekir. 
Mor rengi dekorasyonda kullanırken uyumlu bir görüntü ortaya çıkartmak için yukarıdaki tabloda yer alan kombinleri referans alabilirsiniz. Morun farklı tonlarını bordo, lila, yeşil, lacivert, gibi renklerle bir arada kullanabilirsiniz.
Dekorasyonda mor rengin nasıl kullanıldığını örnekler üzerinden göstermeye başlamadan önce yukarıda yer alan tüm renklerin CMYK değerlerini paylaşmak istiyorum.

,
Belki duvarlarınızdaki ya da koltuğunuzdaki mora uygun bir resim bastırmak isteyebilirsiniz. O zaman bu kodlar çok işinizi görebilir. 
Ve işte mor renkle dekore edilmiş evlerden kareler:

Gizem Berk Kimdir

Gizem Berk Biyografi:
TÜRK MÜZİK SANATÇISI
SANATÇI KİMLİĞİNİN DIŞINDA AYRICA DA ANNESİ İLE BERABER DİŞ HEKİMLİĞİ YAPMAKTADIR.

EĞİTİMİNİ İSTANBULDA TAMAMLAYAN GÜZEL SANATÇIYI 2003 TE YAPTIĞI GÜZEL BESTELERLE DE TANIYORUZ.

VE SONUNDA 2. ALBÜM GELDİ.ADA MÜZİK ETİKETİYLE YAYINLANAN ”ELİMİ BIRAKMA” ALBÜMÜNDE ELİMİ BIRAKMA ŞARKISINI KLİPLENDİRDİ.

Gizem Berk ”Elimi Bırakma”